Žiemiškos STEAM idėjos eTwinning projekte „STEAM ugdymas darželyje-atradimai, eksperimentai, tyrinėjimai“

„Bildukų“ grupėje nuo rudens vykdomas ilgalaikis tarptautinis eTwinning projektas „STEAM ugdymas darželyje-atradimai, eksperimentai, tyrinėjimai“ ( angl. „STEAM education in kindergarten-discoveries, experiments, research“). Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Asta Želionienė sako, kad ugdomoji veikla yra vientisa, todėl labai lengva integruoti STEAM  idėjas į kasdieninę veiklą. Bildukai pūtė muilo burbulus ir stebėjo, kaip lauke jie iškart sušąla, atliko eksperimentą „Ledinė žvejyba“: į vonelę įpylė vandens, įmetė ledo gabalėlių, įmerkė iš medinio iešmelio ir siūlo pagamintas  meškeres ir įbėrė druskos. Vaikai stebėjo, kaip druska tirpdo ledą, druskos pagalba siūlas prišąla prie ledo. Visi drauge padarė išvadą- – druskai tirpstant vandenyje, vanduo atšąla ir siūlas prišąla prie leduko. Vaikams labai patiko bandymas  „Ledo planeta“: iš pradžių į balioną reikėjo pripilti vandens ir užšaldyti lauke, o prakirpus balioną, įdėti į dubenį. Vaikai lašindami dažus su pipetėmis, dažydami su guašu, pildami druskos, stebėjo, kaip mūsų planetoje formuojasi upės, kalnai. Vaikai tyrinėjo ledą, vandens būseną, gamino „ledo žaisliukus“, o „pasigaminę“ besmegenius vienkartinėse stiklinėse, stebėjo, per kiek laiko sniegas kambario temperatūroje ištirpsta, lygino, matavo, rikiavo nuo didžiausio vandens kiekio iki mažiausio ir įsitikino, kad sniegas nėra švarus. Vaikai išbandė ir IT technologijas : „gaudė snaiges“ programėle https://quivervision.com/, pasitelkę 3D vaizdą https://www.mozaweb.com/lt/ išmaniojoje lentoje stebėjo žemę, kitas planetas, bandė „išsilaipinti“ mėnulyje. Projektas pedagogams tai puiki erdvė- pasidalinti, pasisemti naujų idėjų, išbandyti naujus IKT įrankius, vieni kitų idėjas, kurti bendrus produktus: gruodžio mėnesį buvo sukurta „Šventiniai sveikinimai projekto partneriams“, o vasario mėnesį kuriama knyga eksperimentai namuose.

Bendra projekto partnerių knyga „Šventiniai sveikinimai projekto partneriams“

https://www.storyjumper.com/book/showframe/93991236/Holiday-greetings-to-project-partners#page/30

 Projekto STEAM veiklos:

https://padlet.com/astazelioniene/ltdlvg008dv0

 

Paieška

Renginių kalendorius

Kovo  2021
Pi An Tr Ke Pe Še Se
   
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  

Prisijunkite

Prisijunkite

Mes Facebook’e

Steigėjas

Steigėjas
© 2021 Šiaulių l-d „Coliukė“
NEĮGALIESIEMS