,,Žibintų šviesa vienija lopšelio-darželio bendruomenę“

Kiekvienais metais, kai šaltas vėjas plešia paskutinius medžių lapus, kai žemę ima kaustyti gruodas, kai dieną tamsu kaip naktį, lopšelyje-darželyje  švenčiama Žibintų diena. Žibintų šventė pradėta bendruomenėje pradėta švęsti nuo 1996 metų. Šią šventę pamėgo vaikai, tėvai, darželio darbuotojai. Kodėl? Pasirengimo procesas trunka kelias savaites: gaminami žibintai, kepami imbieriniai sausainiai, ruošiamasi vaidinimui.

Žibintų šventė –  mūsų išaugintas kūrybos vaisius. Ji vyksta įvairiose erdvėse:   lopšelio-darželio salėje ir kieme, Šiaulių miesto aklųjų ir silpnaregių kultūros centro, miesto kultūros centro, miesto filharmonijos salėse, Vilniaus g. prie skulptūros ,,Trys nykštukai“.

2022 metų gruodžio 1 d. vakarą  lopšelio-darželio  bendruomenė savo žibintų ir širdžių šviesa nušvietė miesto amfiteatrą. Šios vietos pasirinkimas pranoko lūkesčius – buvo saugu, jauku, ramu.  Dalyviai  į aikštę rinkosi rankose laikydami žibintus. Miestiečiams buvo išdalinta 100 žibintų. Pasaką sekė direktorė su Žibintininku (darželį lankančios mergaitės tėčiu). Vaidmenis atliko visa  bendruomenė bei Šiaulių miesto gyventojai. Pasakoje pabaigoje, kai Mergaitės  žibinte galiausiai įsižiebė ryški Vilties, Meilės, Tikėjimo, Taikos, Vienybės, Laimės ir Gerumo šviesa, kai sužibo rankose laikomi žibintai ir pasigirdo nuostabi  Žibintų šventės daina ,,Tamsus, bet geras šis vakaras ir mums nebaisi ši naktis, žvaigždes jau uždegė angelas ir mūsų žibintų ugnis…“, jausmas tapo nenusakomas žodžiais. Tai pajusti galėjai tik širdimi. Sužvarbusius šventės dalyvius, pasigrožėti sustojusius šiauliečius, Žibintininkas vaišino imbieriniais sausainiais.

Darželio direktorė labai dėkinga lopšelio-darželio vaikams, darbuotojams, tėveliams už  nuostabią pasaką ,,Žibinto šviesa“, už  žibintus ir sausainius, už pabuvimą kartu. Rėmėjams už paramą,  Daukanto ir Didždvario gimnazijų moksleiviams savanoriams ir jų mokytojai už pagalbą miesto gyventojams dalinant žibintus, bei saldžiąsias dovanėles. Direktorė sveikino su artėjančiomis šventėmis ir linkėjo, kad gerumas, bendrystė ir širdžių šviesa nugalėtų tamsą.

 

Paieška

Laisvos vietos

Ankstyvojo amžiaus gr. – 0
3 m. amžiaus gr. – 1
3-4 m. amžiaus gr. – 0
5 m. amžiaus gr. – 0
Priešmokyklinėje gr. – 1

Renginių kalendorius

Vasario  2023
Pi An Tr Ke Pe Še Se
   
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28  

Prisijunkite

Prisijunkite

Mes Facebook’e

Projektai

Projektai

Steigėjas

Steigėjas
© 2023 Šiaulių l-d „Coliukė“
NEĮGALIESIEMS