Saugesnio interneto savaitė darželyje

„Bildukų“ ir „Kodėlčiukų“ grupės vaikai kartu su mokytojomis Asta, Ligita ir Monika prisijungė prie tarptautinės akcijos „Saugesnio interneto diena“. Jau dvidešimt metų Lietuvoje vasario pirmą savaitę vykdoma ši akcija, kuri skatina internetu naudotis saugiai bei atsakingai. Ypač formuoti tokį įgūdį svarbu mažiesiems interneto naudotojams. Nes jiems dar sudėtinga atskirti visas grėsmes, glūdinčias virtualiame pasaulyje. Visą savaitę vaikai diskutavo, kalbėjo, kas tai yra internetas, kuo jis gali būti naudingas, o kada reikia įžvelgti pavojus. „Bildukų“ vaikai pristatė savaitgalį namuose aptartas ir surašytas „Saugesnio interneto naudojimo šeimoje“ taisykles.  Socialinė pedagogė Jovita paaiškino, kodėl nereikėtų kelti netinkamų nuotraukų. Mokytoja Asta  su  eTwinning projekto „Anzelmui -Matučiui-100″ partneriais taip pat paminėjo  saugesnio interneto dieną: piešė bendrą piešinį colorillo programa, dėliojo virtualią dėlionę -saugesnio interneto simbolį, žaidė projekto partnerių pasiūlytą Kahoot viktoriną. Vaikai susipažino su lietuvišku saugesnio interneto simboliu – mėlynuoju meškiuku. Piešė, aplikavo mėlynuosius meškiukus, kūrė bendrą darbą – saugesnio interneto logotipą. „Kodėlčiukai“ patys pasigamino kompiuterius iš kartono. Mokytojos Asta ir Ligita dalyvavo nuotolinėje konferencijoje „Vaikas+ekranas+mokykla=?“ ir patobulino skaitmeninę raštingumo kompetenciją, bei pagilino žinias, kaip ugdyti vaikus saugiai, saikingai naudotis internetu. Nepaprastai svarbu žinoti ir suprasti, kaip evoliucinavo komunikacijos būdai, tad „Bildukų“ grupės vaikai apsilankė Telefonijos muziejuje. Čia išgirdo daug naudingų dalykų apie telefonų atsiradimą, pamatė jų įvairovę, patys išbandė senuosius telefonus. Juk kaip smagu pačiam pajusti skirtumą tarp senoviško didelio telefono aparato ir dabartinio, kuriame telpa visas pasaulis. „Bildukai“ apsilankė ir bibliotekoje, kur jų gera draugė bibliotekininkė Viktorija papasakojo, kaip saugiai naudotis mobiliuoju telefonu, atsakingai elgtis socialinėse erdvėse.  Penktadienį abiejų grupių vaikai patikrino  žinias žaisdami Kahoot! Viktoriną „Mažasis saugaus interneto žinovas“. Vaikų mintys, diskusijos tik dar kartą įrodė kaip svarbu kalbėti apie saugumą internete, saikingą išmaniųjų technologijų naudojimą. Ir nors „Coliukai“ dar nedideli, bet tai svarbus pirmas žingsnis ugdant kritiškai mąstančią, atsakingai ir saugiai internetą naudojančią asmenybę.                                                                                                                            #Kurkime geresnį internetą kartu!

 

Paieška

Laisvos vietos

Ankstyvojo amžiaus gr. – 0
3 m. amžiaus gr. – 0
3-4 m. amžiaus gr. – 0
5 m. amžiaus gr. – 0
Priešmokyklinėje gr. – 1

Renginių kalendorius

Kovo  2023
Pi An Tr Ke Pe Še Se
   
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  

Prisijunkite

Prisijunkite

Mes Facebook’e

Projektai

Projektai

Steigėjas

Steigėjas
© 2023 Šiaulių l-d „Coliukė“
NEĮGALIESIEMS