Ilgalaikis STEAM projektas „Sinoptikų stotelė“

 
Darželyje esantis šiltnamis pertransformuotas į laikiną „Sinoptikų stotelę“, kurioje vyksta įvairios patyriminės veiklos. Namelio viduje įrengtos lentynos priemonėms susidėti, magnetinė lenta, keletas sėdimų vietų. Ant stogo bus pritvirtinta vėjarodė.
Ugdytinių ekologinės sąvokos plėtojamos per įvairią praktinę vaikų veiklą, žaidimus, eksperimentavimą ir patirtį. Dalyvaudami pažintinėse – edukacinėse veiklose: „Stebuklingas vėjas“, „Kiek sveria oras?“, „Iš kur atsiranda lietus?“ ir pan. supras, kad kvėpavimo sistemai oras yra labai svarbus, juo palaikomas organizmo gyvybingumas ir netgi stiprinamas jo funkcionavimas. Vaikai susipažins su lietaus svarba, supras, kad lietus valo orą, lietaus lašai pritraukia ir sugeria ne tik dulkes, bet formuojasi į debesis ir krinta atgal į Žemę, iš kur upeliais ir upėmis grįžta į vandenynus. Vėjas svarbus gaminant energiją. Stebėdami oro temperatūrą, vaikai susipažins su oro savybėmis: temperatūra, drėgnumo ir pan. pastebės, kuri diena šilčiausia, stebės oro temperatūros rekordus. Savo stebėjimus ir bandymus vaikai ne tik fiksuos magnetinėje lentoje namelio viduje, bet ir savo užrašuose. Projektas prasidėjo kovo mėnesio pradžioje ir vyksta darželio vidaus bei lauko erdvėse. Vaikai jau sukūrė savo oro kalendorius grupėse, stebi ir pasižymi orą juose. Puikiai pavyko sukonstruoti vėjo gaudykles, vėjarodes, lietaus matuoklį. Pedagogės jau organizavo veiklas sinoptikų stotelėje „Stebuklingas vėjas“, „Iš kur atsiranda vanduo?“. Projektas tęsis iki gegužės mėnesio.

Paieška

Renginių kalendorius

Balandžio  2021
Pi An Tr Ke Pe Še Se
   
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30  

Prisijunkite

Prisijunkite

Mes Facebook’e

Steigėjas

Steigėjas
© 2021 Šiaulių l-d „Coliukė“
NEĮGALIESIEMS